E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

ART GROUP; SEO, Kurumsal SEO, Lokan SEO, E Ticaret SEO alanında profesyonel çözümler sunarak işlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamaktadır. Güveninizi boşa çıkartmıyoruz. Nasıl Mı ? Hemen bize ulaşın sorularınızı sizin için cevaplayalım…

SEO Nedir ve SEO Hizmeti Neden Önemlidir?

Seo nedir sorusu dijital pazarlama alanına girmiş websitesi olan her müşterinin merakı ve bu müşterilere hizmet veren tüm ajansların da verdiği hizmetlerin en üst sırasında gelir. SEO hizmeti, arama motoru odaklı yapılan çalışmaların tümünü kapsar ve asla bir kere yapılıp bırakılmaz. SEO hizmeti düzenli ve sürekli olarak devam ettirilmelidir. Çünkü sürekli güncelleme yapılan arama motorlarından gelen her güncelleme ya da yenilik, yaptıklarınızın çok geride kalmasına neden olabilir.

SEO nedir sorusuna ilk olarak tanım vererek başlayalım. SEO , Search Engine Optimization, Türkçesi arama motoru optimizasyonudur. En çok tercih edilen ve en çok bilinen arama motoru Google olduğu için, SEO çalışmaları çoğunlukla Google odaklı olarak yapılmaktadır. Ancak her ne kadar arama motoru olarak Google ön planda olsa da artık daha çok kullanılmaya başlanan Yahoo, Yandex, Bing, Baidu için de SEO yapılması websiteniz için ileriye dönük bir yatırım olacaktır.

Peki yani SEO arama motoru ile ilgili zaten, biz ne yapalım? Aslında artık herkes bireysel olarak bile az çok SEO ile ilgili bilgi sahibi. Ne diyoruz, arama motorlarında anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmak için, arama motorunda yazılınca ilk sıralarda çıkmak için tarzında yapılan açıklamaları artık daha çok duyuyoruz. Evet aslında temel hedef bu… Bu hedefe ulaşmak için websitesi içinde dahili olarak ve websitesi dışında harici olarak yapılan teknik çalışmalardır. Bakın aynen SEO nedir tarifinde olduğu gibi iki farklı çalışma şekli olduğunu da yazmış olduk aslında. Dahili SEO ve Harici SEO paralel olarak ve doğal şekilde yapılması gereken SEO hizmeti çalışmalarını kapsar.

SEO'da Güvenin Adresi

Hedefimiz Tam Yol Üst Sıralar sloganıyla yola çıkan ART GROUP başarı merdivenlerini hızlı adımlarla çıkmaya devam etmektedir. Doğal yollarla başarı elde eden şirketimiz müşterilerine kaliteli hizmetler vererek profesyonel çözüm sunmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışmalar yapmaktayız.

Alanında uzman ekibimiz her zaman sizlere destek vermeye hazırdır. Sizin de yardım beklediğiniz bir konu yada projeniz varsa biz burdayız. Hemen proje  ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız.

Seo Kesinlikle Doğal Olmalı

SEO

SEO doğal olmalı dediğimizde, yani burada da mı doğallık ne alaka dediğinizi duyar gibiyiz. Ama inanın Google bile önce doğallık diyor. Kısaca SEO hizmeti adı altında, arama motorlarında üst sıralarda görülür olmak için yapılan tüm çalışmaların abartısız ve belli bir düzen içinde, hatta sadelikte yapılması gerekiyor. Aksi takdirde Google bunu sahtekarlık olarak algılıyor ve size geri dönüşü hiç de kolay olmayan cezalar veriyor. Bu cezaların bazılrından da kurtulmak hiç de kolay olmuyor, yani Google özür bile kabul etmiyor. Belli bir disiplinle SEO hizmeti tasarlamak şart.

Seo Hizmeti Çeşitleri Nedir?

SEO hizmeti iki çeşitte yapılır ancak önemli olan iki çeşidin de paralel olarak ve tabii doğal bir sistemde yapılmasıdır. Sadece OnPage SEO , yani site içi SEO yapılırsa da eksik kalan seo hizmeti, OffPage SEO , yani site dışı yapılacak SEO çalışmalarının da yapılması ile bir bütün halinde işlemeye başlar.

Site İçi SEO

OnPage SEO, yani Site içi SEO çalışmalarında websitesinin teknik olarak Google kriterlerine uygun hale getirilmesi ve optimum şekilde verimli çalışmasını sağlamaktır. Meta açıklamalardan verimli URL hazırlanmasına, görsellerin adlandırılmasından içerik yönetimine, etiketlerden site hızına kadar birçok farklı detaya özen gösterilerek SEO hizmeti hazırlanmalıdır. Bu çalışmalar asla bitmez, devamlı sürdürülmelidir.

Site Dışı SEO

OffPage SEO, yani site dışı SEO çalışmalarında websitesinin başka farklı websiteleri tarafından tavsiye edilmesi, bilgi vermesi, yönlendirmesini kapsamaktadır. Site dışı SEO çalışması hazırlanırken SEO uyumlu tanıtım yazıları, sektörel backlinkler, rakip analizine göre hedef backlinkler değerlendirilmelidir. Site dışı SEO çalışmalarında tanıtım yazıları, backlink çalışmalarının yanı sıra paravan bloglar ve sosyal medya üzerinden de organik bir ağ oluşturulmalıdır. Site dışı SEO hizmeti de yapılıp bırakılmaz. Düzenli olarak üzerinde çalışılmaya devam edilmelidir.

Anahtar Kelime Analizi

İçerik ve Link İnşası

Rekabet Analizleri

SEO Stratejisi Belirleme

SEO Analizi Nasıl yapılır?

SEO aşamaları için çalışmaya başlamadan önce, Seo analiz yapılması gerekir demiştik. Bu aşamada sektörel anlamda verilerle birlikte sitenin  sunduğu hizmet ve ürün yelpazesi de önem taşır. Bununla birlikte rakiplerin ve sektörün analizi kesinlikle önceden yapılmalıdır. Rakip sitelerin satışa sundukları ürünlerin görselleri, ürün kategorileri, ürün ya da hizmet açıklamaları, son dönemde ortaya çıkan blog yazıları, rakiplerin diğer sitelerden aldığı backlinkler, rakiplerin yer aldığı sosyal medya hesapları detaylı olarak takip edilerek buna göre bir planlama ve takibinde strateji hazırlanmalıdır..

Yine rakip analizine dayanarak websitesinde bulunacak anahtar kelimelerin yoğunluğu, websitesine gelecek olan trafik, arama motorları tarafından indekslenme süresi, dahili ve harici linklerin güncel ve çalışıyor olması değerlendirilmelidir. Tüm bunların sonunda da artık anahtar kelimeler belirlenebilir.

Seo analizi aşamasında websitesinde bulunan eklentilerden içeriklere, açıklamalardan tanıtımlara, sayfa başlıklarından yazı başlıklarına her detayın Seo açısından uyumlu olması gerekir, değilse öncelikle bunlar uyumlu hale getirilmelidir. Fazla bilgi kaldırılmalı, basit ve sade dil kullanılarak anahtar kelimeler mantıklı bir oranda dağıtılmalıdır ve tabii kullanılmalıdır.

SEO Stratejisi Belirleme

SEO çalışmasının en önemli süreci SEO stratejisi geliştirmektir. Her türlü eski verileri düzenleseniz, yeni girişleri de SEO uyumlu yapsanız, tüm algoritma değişikliklerini takip ediyor olsanız bile, doğru seo stratejisi oluşturmadıktan sonra ilerleyen dönemlerde sağlıklı ve başarılı sonuçlar elde edemezsiniz. Sektörde SEO hizmetini gerçekleştiren kişi ve ajansları da birbirinden ayıran en temel fark budur.

  • SEO analizi doğru ve planlı yapılmalı
  • SEO çalışmaları paralel ilerlemeli ve doğal olmalı
  • SEO stratejisi sürdürülebilir olmalı ve sürekli güncellenmeli

SEO startejisi için düzenli ve disiplinli bir şekilde site ile ilgili içerik girişi yapılması şarttır. Tabii bu içeriğin de başlıklarının ve içeriğinin SEO uyumlu olarak hazırlanması gerekir. Ancak burada yine doğal olarak yapılması gereken bu çalışma, abartılı olarak yapılırsa arama motorları tarafından fark edilir ve ceza yersiniz. O nedenle sakin ve düzenli olarak yapılmalıdır.  

SEO stratejisi şirkete ve sektöre özel hazırlanmalıdır. Bazı durumlarda en önemli seo çalışması sadece içerik girişi olabilirken, farklı bir sektörde en önemli seo çalışmanız ilgili kurum ve kuruluşlardan backlink almak olacaktır.

Seo uyumlu içerik girilmesi, sektörel olarak backlink alınması, sitenin kullanıcı bazında kolay kullanılır olması, tasarımların kullanışlı oluşturulması, mobil sayfaların optimize edilmesi, sektöre özel reklam kanallarında dönemsel olarak tanıtım yapılması ile sürdürülebilir ve sürekli denetlenen bir Seo stratejisi oluşturulmalıdır.

+ 0
Müşteri
+ 10
Web Site Analizi
% 0
Müşteri Memnuniyeti
+ 0
Yıllık Tecrübe

Art Group SEO

ART GROUP  sayesinde Arama Motoru Optimizasyonu  ( SEO ) çalışmalarınızı etkili ve doğal bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Google Sıralamalarında üst sıralarda olmak için iletişime geçebilirsiniz.

Uzmana Danışın

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.

SEO ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız bize ulaştırın, ART GROUP SEO Uzmanları sizin için cevaplasın.

Mail Gönder :info@artgroup.com.tr

 Bize Arayın : +90 535 954 78 22