E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

İnsanların isim ve soy isimlerinden yola çıkarak Dünyanın diğer ucunda hesabı bulunan Facebook kullanıcısı ile iletişime geçmesini sağlayan bir sosyal medya platformu olan facebook, 2004 yılında hizmete tamamen girmeye başlamış bulunmaktadır. İlk zamanlarda sadece fotoğraf video paylaşma ve mesajlaşma özelliği olan facebook, son yıllarda teknolojinin sosyal medya üzerinde yarattığı tüm gelişimleri takip ederek en öncelikli hizmetli sunma yolunda ilerlemektedir. Platforma web sitesi arama motorlarından ulaşım sağlanırken, son bir kaç yıldır telefon marketlerinden indirilen uygulama programı ile kullanılmaktadır. Yaklaşık bir milyarı aşkın sadece uygulama kullanıcısı bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile son aldığı hal;

 – Binlerce oyun uygulaması,

 – Grup ve sayfa topluluğu,

 – Özel mesaj bölümlerinde facebook uygulamasından bağımsız olarak da kullanılabilen messenger uygulaması,

 – Görüntülü konuşma,

 – Ses kayıt etme,

 – Direkt fotoğraf ve hikaye uygulaması,

 – Alışveriş gerçekleştirmek için bir çok hizmet sunan firmalara ulaşma,

 – Alışveriş hizmeti sunmak için marka ve kuruluşunun reklamlarını gerçekleştirme,

 – Devasa boyutta sayfa takipçisi ve kullanıcı kitlesi edinme.

Daha bir çok özellikleri ile nerede ise tüm dünya üzerinde yaşamın vazgeçilmez bir parçası olarak insanlarla bütünleşmiş bir yapıya sahip olmaktadır. İnternet sosyal medya paylaşımlarının ve kullanıcı kitlesinin Dünya üzerinde en geniş kitleye sahip olduğu tek uygulama olmaktadır. Bu platform sayesinde pek çok insan internet kullanma eğitimleri alarak interneti keşfetmiş bulunmaktadır.

Facebook

Facebook Reklam Yönetimi ile ilgili çalışmalarımız için iletişime geçebilirsiniz.

İnternet üzerinden hedeflenen amaçların gerçekleşmesi için en uygun ortam.

Dünya üzerinde bir çok insanın birleşerek bir araya gelmesini sağlayan sosyal medya platformu, tarihin en büyük iletişim aracı olarak kabul edilmektedir. İnternet kullanımının hızla yaygınlaşmasını sağlayan araçlardan biri olmaktadır. Zaman içerisinde büyüyen kitlesinde pek çok kurumsal ve dünya devi firmalar öncülük etmektedir. Reklam ve duyuruların, çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilmesi için en uygun ortam olmaktadır. Farklı ön plana çıkma teknikleri uygulanarak sektörde ileri gelen devlerden olabilme imkanı dahi elde etmeyi sunmaktadır. Facebook üzerinden verilen reklamlar ve çeşitli duyurular ile kuruluşlar bir çok hedeflenen amaçlara başarı ile ulaşmış olmaktadırlar. Zaman içerisinde sirkülasyon kazanmak isteyen firmaların, internet arama motorlarında yükselmek ve en üst sıralarda yer almak için gerçekleştirdikleri SEO çalışmaları, facebook üzerinde de etkili olmaktadır. Ayriyeten facebook üzerinden gerçekleştirilen reklamlar ile istenen kitleye hitap edebilme imkanı da bulunmaktadır. Her kuruluşa özel olarak reklam tekniği uygulaması facebook ile mümkün olmaktadır.

Facebook üzerinden genel olarak paylaşılan bir fotoğrafın direk reklam verme bağlantısına sahip olması çok farklı bir özellik olmaktadır.

Bunun yanı sıra, açılan firma sayfaları ile pek çok alanda duyurular yapılabilmektedir. Aşamaları ise;

 – Facebook üzerinden bir hesap oluşturmak veya bağlı olan hesap üzerinden verilecek hizmet doğrultusunda sayfa oluşturmak.

 – Sayfanın kullanıcılara daha iyi hitap edebilmesi için gerekli olan bilgilerin kusursuz olarak paylaşılması, fotoğrafların sergilenmesi ve hizmet açıklamasının eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir.

 – Etkileyici olarak reklam verilmesi için mutlak suretle eksiksiz hizmet donanımına sahip bir sayfa yaratmak gerekmektedir.

Facebook reklamlarının avantajları marka ve kalite bünyesine hizmet vermek için daha çok kullanıcı çekmeye yaramaktadır. Durgun giden sirkülasyon ve alım gücünün yavaşladığı durumlarda inanılmaz ölçüde büyük faydalar sağlamaktadır. Sektör fark etmeksizin yeni faaliyete giren bir firma tanıtımını gerçekleştirerek çok kısa zaman içerisinde marka bilinirliğini arttırma ile büyük başarılar elde edebilmektedir. Reklam oluşturmak için pek çok istek ve talepler doğrultusunda hangi alanda ilgi çekmek isteniyor ise o alana odaklı olarak reklam vermek mümkün olmaktadır. Örneğin;

 – Sayfadaki beğenen kişilerin sayısını arttırmayı hedeflemek,

 – Sayfa içerisinde verilen hizmetlerin direk olarak hedeflenen kitlenin görmesini sağlamak,

 – Kampanya odaklı duyuruların en ince ayrıntısına kadar iletilmesini sağlamak.

Sayfa beğenileri reklam verildiği zaman en yararlı şekilde iletilmesi ve başarı odaklı gerçekleşmesi için facebook gerekli tüm yaptırımlara sahip olmaktadır. Hedef kitle belirleyerek çok kısa zaman içerisinde kolaylıkla yakın bölgelerdeki kişilere cinsiyet ve yaş ortalaması seçilerek ulaşım sağlanabilmektedir. Başarı oranını arttıran ve zaten reklamlara ilgi duyan genel kullanıcı kitlesi ile iki kat daha fazla etki gerçekleştirilmektedir. Hizmetin genel olarak verildiği alan ve bölge seçimi gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede ulaşılmak istenen hedef kitle, hangi bölgede ise, o bölgesinin yakınları da dahil olmak üzere kullanılan harita tercih etme kolaylığı ile gerçekleştirilmektedir. Hizmet kadınlara yönelik bir durum içerisinde gerçekleşiyor ise sadece kadın hesap kullanıcılarına direk hitap edebilen bir anlayış ile reklam gerçekleştirilmektedir. Erkeklerin giyim, araba ve daha bir çok hizmet alanında gerçekleştirilmek istenen reklam sadece özel olarak erkek kullanıcılarına görünmesi mümkün olabilmektedir.

Cinsiyetin önemi kadın veya erkeklere yönelik hizmet verilmesi gereken durumlarda aktif başarı gerçekleştirmek için önemli bir unsur olmaktadır. Kullanıcı kitlesi, genel olarak ilgi duyulan yönde kadın veya erkek hedefleniyor ise her ikisi de tercih edilebilir. Reklam sonrasında ister istemez ilgilenen ve merak uyandıran özelliği ile gerçekleşen reklamların sayfa beğenileri kısa zaman içerisinde büyük oranda artış yakalamaktadır. Sadece ilgi çekici bir fotoğraf ve duyuru ile sayfanın içeriği merak edilerek kullanıcılar direk sayfaya odaklanmaktadır. Reklam esnasında reklam veren kuruluş ve sayfaya özel olarak verilen gösterim hizmeti ise ulaşılan kitle sayısını göstermektedir.

Gösterimlerin önemi oldukça ciddi bir boyuttadır. Reklamın ne derece kaç kişi ve hangi bölgelerde insanlara ulaştığının bilançosu olmaktadır. Performans ölçümleme açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Kullanıcılar tercihlerine göre, reklam zaman sürecini belirleyebilir ve reklamlarını sonlandırıp farklı bir şekilde tekrar gerçekleştirebilmektedirler. Reklamların düzenleme gibi bir bölümleri de bulunmaktadır. Üzerinde gerçekleşen açıklama ve duyurular ile farklı değişiklikler yapabilmek mümkün olmaktadır. Haftalık ve aylık süreçler doğrultusunda reklam verilebilmektedir. Süreç uzunluğuna göre değişiklik gösteren fiyat aralıkları var olabilmektedir. Ayrıca özel olarak arama motorlarında ilk sıralarda yer almak için, kurumların gerçekleştirmiş oldukları SEO çalışmaları sonrasında facebook üzerinden reklam vererek firmanın ulaşılabilirliğini daha etkili hale getirebilmek mümkün olmaktadır.

SEO çalışmaları, arama motorlarında ilk sıralarda yer almak için tek önemli yöntem olmaktadır. SEO çalışma işlemlerini facebook reklamları ile desteklemek ise, başarıyı iki kat daha fazla arttırmaktadır. Reklamların ödemeleri, haftalık, aylık ve uzun süreçli olmak üzere pek çok seçenek bulunmaktadır. Ödeme seçenekleri ise, kredi kartı, hesap kartı ve ön ödemeli kartları sayfa hesabına tanımlayarak mümkün olmaktadır. Kredi kartının içerisinde limit olmaması durumlarında dahi sistem otomatik olarak bakiye aktarımında çekerek mağduriyetlerin önüne geçmektedir. Zaman içerisinde ilerleyen teknikler ile pek çok alanda reklam gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. SEO çalışmalarını gerçekleştirerek firmalarını en üst sıralara taşımak isteyen kuruluşların yanı sıra, SEO çalışma hizmeti veren pek çok kuruluşa da vermiş oldukları facebook reklamları üzerinden ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Son yıllarda gelişen bu yöntemler ile firmaların ulaşılan hedef kitlelere çok kolay yöntemler ve çok uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Zaman içerisinde bağlı bulunan reklam hesapları ile isteğe bağlı olarak reklam yönlendirme gerçekleştirilebilmektedir.

ART GROUP olarak sizlere Bireysel Facebook Reklam Yönetimi, Kurumsal Facebook Reklam Yönetimi veya E Ticaret Facebook Reklam Yönetimi  konusunda profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Facebook Reklamları

Facebook Reklam Yönetim hizmetleriyle ilgili teklif almak için tıklayınız.
+ 50
Post Hazırlama
+ 50
İçerik Yazdık
+ 0
Hesap Yönetimi
+0
Yıllık Tecrübe

Uzmana Danışın

Facebook Reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.

Bireysel Facebook Reklamları , Kurumsal Facebook Reklamları, E Ticaret Facebook Reklam Yönetimi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız bize ulaştırın, Sosyal Medya Uzmanları sizin için cevaplasın.

Mail Gönder :info@artgroup.com.tr

 Bize Arayın : +90 535 954 78 22