E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Yandex Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Yandex Seo Çalışması Nasıl Yapılır, Yandex SEO, Yanex SEO Ajansı ve daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Son yıllarda kullanıcısı oldukça artan yandex, arama motoru, navigasyon, e-ticaret platformu, ulaşım ve çevrimiçi reklamcılık hizmeti gibi birçok sektörde yer almaktadır. Yandex, ilk defa 1997’de Rusya’da kullanıma sunulmuştur. Şuan ağırlıklı olarak Rusya, Kazakistan, Türkiye, Belarus, Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan, İsrail ve Ermenistan’da hizmet vermektedir.

Yandex Webmaster Nedir?

Yandex webmaster, kullanıcılara Google hizmetlerine benzer bir hizmet sunar. Site sahiplerinin web sitesi performansını iyileştirmelerine ve izlemelerine imkan tanımak için oluşturulan çeşitli özellikleri de olan bir web yönetici hizmetidir. Yandex webmaster kullanarak, web sitesinin endeksleme durumunu, arama istatistiklerini ve oluşabilecek hataları düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Yandex Webmaster kullanımı oldukça kolay ve ücretsiz hizmettir. Webmaster sayesinde: Sıraladığınız anahtar kelimelerin sorgularını, TBM, TO, Gösterim gibi çeşitli istatistikleri kolayca kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda mobil kullanım için de sitenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Hizmet dahilinde web siteniz ile ilgili hataları bulup düzeltme önerileri de alabilirsiniz. Sitenizin bütün ihlallerini kontrol edebilir, endeksleme istatistiklerinin hepsini bulabilirsiniz.

Yandex Seo Çalışması Nasıl Yapılır

Yandex Seo İpuçları Nelerdir?

Blog veya web siteniz için Yandex seo

 ipuçları;

 • Kullanıcılar web sitesinde geçirdikleri zamanın yüzde seksenini üst kısımlarda harcarlar. Bu sebeple önemli ve ilgi çekebilecek içerikleri üst kısımlara sabitlemeniz gerekir.
 • Bir sayfayı en çok 100 link ile sınırlamalısınız.
 • Reklamları sınırlandırın. Aksi halde yükleme süreniz yavaşlar ve trafiğe zarar verir.
 • Web sitenizi hız odaklı oluşturun. Gereksiz özellik ve içerikleri kaldırın.
 • Görsel optimizasyonu mutlaka yapın. Başarılı bir şekilde dizayn edilmiş site, gezinme ve arama sonuçları için oldukça önemlidir.
 • Hedef kitlenizin istekleri ve ihtiyaçlarını karşılayan içerikler oluşturun. Ayrıca içeriklerinizin dikkat çekmesi için başlığın da hedef kitleye çekici gelmesi gerekir.
 • Web siteniz ya da blogunuzda başka bir URL ile yinelemek gibi bir beklentiniz yoksa URL oluştururken tarih kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Blogunuzdaki yayınlanan bir gönderiyi alakalı başka bir gönderiye bağlayabilirsiniz.
 • Hedef bölgenizi belirleyin. Bölgenizi Yandex Web Yöneticisi Araçları’nda belirtebilirsiniz.
 • Gerçek olmayan yorumlar ve spam gibi kullanıcıların davranışlarını taklit eden yazılım ve eklentilerin site içerisinde kullanılması, Yandex’in cezalandırdığı durumlardır.
 • Kullanıcıları rahatsız edebilecek reklamların gösterilmesinden kaçının.
 • Yandex, 2012- 2014 senelerinde, açılır pencereler kullanan siteleri tespit edip cezalandırmak için çekirdek algoritmasını güncelledi.
 • Domain yaşı, Yandex’de önemli bir sıralama faktörüdür. Bu da sağlam bir geçmiş ya da şöhrete sahip bir siteniz olduğunda iyi sıralama almanız demektir. Yani yeni bir site kurduğunuzda, özellikle de az sayıda sayfası olduğunda alt sıralarda yer almanız söz konusu olur.
 • Yandex, Google’a benzer olarak meta etiketlerine dikkat eder, fakat Yandex’in çok daha katı olduğuna dair söylemler vardır. Spam’a sebep olabilecek davranışlar nedeniyle, ciddi hatalar olmasa bile web sitesini cezalandırabilir. Bu da, etiketlerinizi optimize etmek istediğinizde, kapsamlı ve doğal görünecek bir şekilde düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Yandex Seo Çalışması ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.