E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Web Sitesi İçeriği Nasıl Olmalı?

Web Sitesi İçeriği Nasıl Olmalı, İnternet Sitesi İçerik Hazırlama, Web Site İçeriği, Makale İçeriği Nasıl Olmalı ve daha fazlası için Art Group ile iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesiyle, her işimizi internet üzerinden yapmaya başladık. Bunun sonucu olarak da ”web sitesi açma” fikri birçok internet kullanıcısının ilgisini çekmeye başladı fakat birçok kullanıcı önemli olanın web sitesi açmak değil bu web sitesi için doğru içerik üretmek olduğunu unutuyor. Web sitesi içeriği nasıl olmalı? Sorusunun doğru cevabı için aşağıdaki birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor.

İçeriğinizi olabildiğince anlaşılır ve kısa tutmanız gerekiyor.

Günümüz internet kullanıcıları çok fazla okuyup her bilgiye ulaşmayı değil, az okuyup sadece istedikleri bilgiye ulaşmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden içeriğiniz anlaşılır ve kısa olması, daha çok okuyucuya ulaşmanızı ve bu okuyucuların içeriğinize daha çok ilgi göstermesini sağlayacaktır.

İçerikleriniz özgün ve güncel olmalıdır.

Web sitesine dahil ettiğiniz her şey birer içeriktir. Fotoğraflar, videolar, kaynakça kısmı ve bunun gibi birçok bölüm içerik kategorisindedir. Sitenize ekleyeceğiniz yazılar, fotoğraflar ve videoların hepsi kendi üretiminiz olmalıdır. Fotoğraf ve videolarınızın çekimlerini mutlaka kendiniz yapmalı, yazılarınızda kopya cümlelerden kaçınmalısınız. İçeriklerinizin günümüz konularından oluşması, hem aramalarda daha üstte çıkmanıza hem de web sitenizin daha çok insan tarafından ziyaret edilmesine olanak sağlar.

Dil bilgisi kurallarına uymalı, üslubunuza dikkat etmelisiniz.

Yazım hataları web sitenizin profesyonelliğini gösterebileceğiniz bir noktadır. İmla kurallarına uyulmamış bir içerik, hiçbir okuyucuya güven vermez ve okuyucularınızdan olumsuz görüşler alırsınız. Profesyonel bir web sitesi, dil bilgisi kurallarına dikkat etmeli ve içeriklerini yayımlamadn kontrol etmelidir.

Kullandığınız başlık ve içerik birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Web sitenizi ziyaret edecek kullanıcılar arama motorlarında gördükleri başlıkla içeriğin uyumlu olmasını beklerler. Birbiriyle uyumsuz olan başlık ve içerikler sitenin güvenilirliğini azaltır.

Tersine dönüş piramidi tekniğini kullanmalısınız.

Sonuçları, içeriklerinizin en başına yerleştirin ve buradan geriye doğru giderek çalışın. Bu teknik, önemli bilgilerin merkezde olmasını sağlar.

SEO kurallarına uygun içerikler hazırlamalısınız.

SEO kuralları, web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için mutlaka uymanız gereken bir kuraldır. Bu kuralların ana maddesi anahtar kelimeleri doğru kullanmaktır. Anahtar kelime kullanmak yazınızı ilgi çekici kılar ve daha çok ziyaretçiye ulaşmasına olanak sağlar; fakat çok fazla yerde anahtar kelimeye yer vermek yazınızın sürekli kendini tekrar etmesine ve ziyaretçinin içerikten bıkmasına sebep olur. Anahtar kelimeleri doğru yerlerde ve aşırıya kaçmadan kullanmalısınız.

Metinlerinize bağlantılar eklemelisiniz.

İçeriklerinizin sonuna ekleyeceğiniz bağlantılar, ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve içeriğin güvenilirliğini arttıracaktır. İçeriğinize bağlantı eklerken güvenilir siteleri kullanmaya özen gösterin. Bağlantılarınızın yeni sekmede açılması, ziyaretçilerin sitenizden çıkmadan verdiğiniz bağlantılara ulaşmasına olanak sağlar.

Web Sitesi İçeriği Nasıl Olmalı

Web Sitesi İçeriği Hazırlarken Müşteri gibi düşünmelisiniz.

Web sitenizi ziyaret edecek olan kullanıcıların bir müşteri olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Müşterilerin beklentileri, soruları ve şikayetleri olabilir ve siz de bu ihtiyaçlara uygun hareket etmelisiniz. Siz müşteri olsanız sitenizde hangi noktaları beğenir, hangi noktaları eksik bulurdunuz? Her zaman bu sorunun cevabına uygun içerikler hazırlamalısınız.

Özetle, tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman web sitenize doğru içerikler üretecek ve bunun sayesinde de daha çok ziyaretçiye ulaşacaksınız.

Detaylı bilgi almak için firmamız ile ietişime geçebilirsiniz.