E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Avukat Sosyal Medya Yönetimi

Avukat Sosyal Medya Yönetimi ve Avukat Web Tasarım ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz ?

Sosyal medya ve reklam yönetimi teknoloji çağı olan 21.yy da giderek yaygınlaşıyor ve büyük bir önem kazanıyor. Peki sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır? Özellikle, hukuk bürosuna sahip avukatlar sosyal medya yönetimi için neler yapmalıdır?

Öncellikle, avukat sosyal medya kullanırken bazı temel detaylara dikkat etmelidir. Çünkü: Ortalama internet dünyasında günlük 1 milyon kişi çevrimiçidir ve onlarla iletişime geçerken veya reklam dikkatli olmalısınız. Çevrimiçi olan bu 1 milyon kişinin çoğu kişi sosyal medya hesaplarına gün içerisinde girmeyi ihmal etmez. Bu sebeple avukat reklam yönetimi tanıtımınızı yapabileceğiniz ve prestijinizi arttırabileceğiniz önemli bir seçenektir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında sosyal medya kullanımı sırasında dikkat etmemiz gereken unsurlar ortaya çıkıyor. Sosyal medya avukat olarak yer aldığınız size yararlı ve bir o kadar da tehlikeli olabilecek dikkat edilmez ise kötü sonuçlara sebebiyet verebilecek bir oluşumdur. Panik yapmayın! Hukuk sosyal medya yönetimi sırasında dikkat etmeniz gereken önemli unsurları sizlerle paylaşacağız.

 Avukatlara Özel PR Hizmeti

İlk etapta avukat pr için ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi doğru tespit etmeli ve belirlemelisiniz. Ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin yaş aralığını, cinsiyetini, eğitim durumunu belirlemelisiniz. Hedef kitlenin belirlenmesinin yanı sıra bu kitlenin nelerden hoşlandığını bilmenizde paylaşımlarınızı yaparken size yol gösterecek ve yardım edecektir.

 İçeriklerin Yönetimini Ustalıkla Belirlemelisiniz

Sosyal medya hesaplarınızı etkin bir şekilde yönetmenizin bir diğer faydası da hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Böylelikle yazdığınız veya paylaştığınız şeyler daha çok kişiye ulaşacaktır. Avukatlık ofisinizin ya da hukuk büronuzun logosuyla paylaşacağınız özel ve önemli günler postları ve logonuzla oluşturulmuş şablonlar içine yazacağınız hukuksal bilgiler sizi dikkat çekici bir hukuk bürosu haline getirecektir.

Rakiplerinizin Analizi Yapmalısınız

Yaptığınız paylaşımlar kadar sizin rakiplerinizin de durumunu belirleyecektir. Aynı şekilde rakiplerinizi analiz etmeniz sizin durumunuza da etkili olacaktır. Size rakip olan hukuk bürolarının veya avukatlık ofislerinin etkileşimlerini takip etmek, izlediği yolları analiz etmek ve kendi etkileşimlerinizle kıyaslamak sizin için en doğru paylaşım yolunu ortaya çıkaracaktır. Böylelikle düşündüğünüzden etkili bir biçimde avukat sosyal medya yönetimi yapabilirsiniz ve sosyal medyanızı daha etkin kullanabilirsiniz.

Avukatlara Özel Sosyal Medya Yönetimi ve Avukatlara Özel PR çalışmalarımız için iletişime geçebilirsiniz.