E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Dış Seo Nasıl Yapılır

Dış Seo SEO Nedir, Dış SEO Çalışması Nasıl Yapılır, Dış Seo Teknikleri Nelerdir, Dış Seo Fiyatları ve daha fazlası için Art Group ile iletişime geçebilirsiniz.

SEO hizmeti günümüzde oldukça popülerleşmiş ve bir ihtiyaç haline gelmiş bir hizmet olmaktadır. SEO çalışması e ticaret siteleri başta olmak üzere diğer bütün web siteleri tarafından oldukça büyük bir ihtiyaç olmaktadır. SEO açılımı Search engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu olmaktadır.

Arama motoru optimizasyonu demek bir web sitesinin arama motorlarının her açıdan kriterlerine, algoritmalarına uygun hale getirip arama sonuçlarında üst sıralara çıkarma işlemi olmaktadır. Bu çalışmaya ihtiyaç duyma sebebimiz giderek artan internet kullanıcısı ve bununla birlikte e ticaret işlemlerinde insanlar birinci sayfadan sonrasına çok nadir olarak bakmalarıdır. Bu da e ticaret siteleri önde gelmek üzere bütün tarzda web siteleri için rakiplerinden önde olmak için gerekli bir çalışma olmaktadır.

 Dış SEO Çalışması

Dış SEO çalışmaları oldukça dikkatli ve iyi bir strateji ile yapılması gerekilen bir işlem olmaktadır. İlk olarak dış SEO çalışması olarak adlandırdığımız işlem bir web sitesinin dışarıdan yapılan müdahaleler ile Google başta olmak üzere diğer arama motorlarının hepsinde daha üst sıralara çıkarma işlemidir. Peki, bir web sitesine dışarıdan nasıl müdahaleler yapabiliriz? Bunun çeşitli yolları bulunmaktadır. İlk olarak dışarıdan müdahale yapmak demek sizin web sitenizin diğer web siteleri tarafından bahsedilme durumuna verdiğimiz isimdir.

Sizin web siteniz diğer web siteleri tarafından ne kadar bahsedilir ise bu sizin web sitenizi SEO açısından daima iyi puanlar. Çünkü bir web sitesi ne kadar çok diğer web siteleri tarafından bahsedilir ise bunu arama motorları algoritmaları o siteyi sevilen, güvenilir ve iyi hizmet veren bir web sitesi olarak algılar.

 Etkili bir Dış SEO Çalışması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış SEO çalışmasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey spam yapılmamasıdır. Bir web sitesine binlerce backlink bıraktığınızda bu sizi SEO çalışması açısından iyi etkilemeyecektir. Çünkü Google algoritması çok iyi çalışmakta ve spam konusunda da oldukça titiz olmaktadır. Bu açıdan spam yapmadan diğer web sitelerinden geri dönüş almanız gerekmektedir.

İkinci dikkat etmeniz gereken bir husus ise çok popüler web sitelerinden aldığınız backlink veya sitenizin bahsedilmesi o kadar etkili olmayacaktır. Bunun sebebi ise popüler sosyal medya platformlarında milyonlarca link dönmektedir ve bu linkler arasından sizin web sitenizi Google SEO açısından çokta etkili puanlamayacaktır. Bu sebepten ötürü daha iyi stratejiler izlemeniz gerekmektedir. Linkin çok fazla olduğu yerde rakiplerinizde oldukça fazla olacağı için sizi olumlu etkilemeyecektir.

İşini iyi yapan bir dış SEO uzmanı bulursanız eğer bu sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır. Genellikle iç SEO çalışmasından sonra yapılan bu çalışma oldukça önemlidir ve çok iyi stratejiler izlenerek yapılması gereken çalışmadır. Google gibi arama motorlarının sizi spam olarak algılamak yerine web sitenize sevilen, tercih edilen ve güvenilir bir web sitesi imajı vermeniz gerekmektedir.

Dış Seo Teknikleri, Dış Seo Çalışmaları, Seo Çalışmaları, Seo Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz ?