E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Seo Neden Önemli?

Web siteleri için seo neden önemlidir,etkili seo teknikleri nelerdir, seo çalışması neleri kapsar, internet siteleri neden seo’ya ihtiyaç duyarlar hepsi ve daha fazlası için Art Group ile iletişime geçebilirsiniz.

SEO hizmeti özellikle son yıllarda ülkemizde popülerleşen bir hizmet olmaktadır. SEO hizmetinin önemi ise internet üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmak için büyük önem taşımaktadır. Başta e ticaret siteleri olmak üzere SEO bütün siteler tarafından önemlidir. SEO bir web sitesinin trafiğini arttırıp daha geniş kitlelere ulaşması için oldukça önemli olmaktadır. E ticaret siteleri özellikle satışlarını arttırmak amaçlı SEO hizmetine oldukça büyük yatırımlar yapmaktadır. Bunun sebebi ise internet üzerinden ne kadar fazla trafik çeker ise ve Google gibi en popüler arama motorunda ne kadar üst sıralara çıkabilir ise bu onun için oldukça büyük avantaj olup, satışlarını arttırması için büyük bir fırsat olmaktadır.

 

SEO Nedir?

SEO kısaltması ile kullanılmaktadır ve açılımı Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu olmaktadır. Herhangi bir amaç ile açılmış olan bir web sitesini Google başta olmak üzere diğer arama motorları da dahil olarak belirli anahtar kelimede üst sıralara çıkarma işlemi olmaktadır. Bunu bir web sitesini arama motorlarının uyguladığı kriterlere en uygun şekilde getirmemiz gerekmektedir buna da biz SEO hizmeti olarak adlandırmaktayız. Böylece arama motoru algoritması bunun algılar ve o web sitesini belirli anahtar kelimelerde daha üst sıralara çıkartmaktadır.

Seo neden önemli

Kimler SEO Yaptırmalıdır?

SEO oldukça büyük bir ihtiyaç olup sadece belirli kişiler değil daha büyük kitlelere hitap etmek isteyen herkes yaptırmalıdır. SEO hizmeti oldukça gerekli bir hizmet olup özellikle de e ticaret sitelerinin web sitelerinde trafiği arttırıp, ürünleri çok daha geniş kitlelere ulaştırıp, kampanyaları vs. gibi fırsatlar için daha fazla müşteri bulması için oldukça önemlidir. Sizler de eğer etkili ve iyi bir SEO hizmeti aldığınız takdirde sizin de satışlarınız veya müşteri kitleniz artacaktır.

Etkili SEO Nasıl Olur?

Etkili bir SEO hizmeti almak için ilk başta güvenilir bir SEO uzmanı bulmanız gerekmektedir. İyi bir SEO uzmanı bulduktan sonra web sitenizin kullandığı yazılım dahi her şey önemli olmaktadır. SEO iç SEO ve dış SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. İç SEO dediğimiz hizmette en önemli şey özellikle de e ticaret siteniz var ise sitenizin kullanmakta olduğu ve kurulduğu yazılım olmaktadır. Google başta olmak üzere diğer arama motorlarına en uygun yazılımı tercih ettiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Bu adımdan sonra web sitenizin içerisine yaptığınız blog, entegre yazılımlar ve her müdahale ile Google’a en uygun hale getirdiğinizde etkili bir iç SEO yapmış olursunuz. Dış SEO olarak adlandırdığımız ve çok önemli olan bu hizmette ise web sitenizin diğer web siteleri tarafından ne kadar bahsedildiği ile alakalı olmaktadır. Sizin web siteniz başka web siteleri tarafından ne kadar fazla bahsedilir ise arama motorlarına ne kadar sevilen ve tercih edilen bir site olduğunuzu iyi bir şekilde göstermiş olursunuz.