E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Doktor Web Sitesi 

Web sitesi herkes için olduğu kadar doktorlar için de oldukça önemli bir iletişim kanalı. Doktorlar web siteleri aracılığıyla üzerinden hem kendi alanlarında ne gibi hizmetler sunduklarını, hem neler üzerine çalıştığını aktarabilir hem de hastalarıyla daha etkili bir iletişim kurabilirler.

Hastalarıyla her an sıcak temas içinde olmak doktorlar için oldukça önemli elbette. Hastalar için de doktorlara hızlı bir şekilde ulaşmak ve merak ettikleri konularda sağlıklı ve doğru bilgileri almak önem taşıyor. İşte bu noktada doktor web sitesi ve sitenin tasarımı oldukça önem kazanıyor. Ziyaretçileri çekecek, içeriklere rahat erişim sağlanabilen, görsel açıdan desteklenmiş web sitesi tasarımları doktorlar için de olmazsa olmaz. İdeal bir Doktor Web Tasarımı için de ideal bir web tasarım ajansı olması gerekiyor.

Doktor Web Sitesinde Neler Olmalı?

Söz konusu sağlık olduğu için doktorın web sitesinde çok daha özenli olmak gerekiyor. Gerek sunulan yazılı içeriklerde gerekse seçilen görsellerde kullanıcı deneyimi göz ardı edilmemeli. Üstelik bu içeriklere her kesimden ve her yaştan insanın ihtiyaç duyabileceği de unutulmamalı. İşte doktor web sitesinde olması gerekenler:

  • Web sitesi ziyaretçilerinin karmaşadan uzak tutulması gerekiyor. Bunun için de web sitesinde yalın bir dil kullanılmalı. Tıp dilinden kaçınmakta fayda var. Site ziyaretçilerin içerikleri sıkılmadan okuması, merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi olmaları adına önemli. Sıkıcı ve uzun yazılar yerine özet ve net bilgi veren içeriklere yönelmek gerekiyor.
  • İçerik ve tasarımda sade olmak demek asla sıradan olmak demek değil. Özgün ve kaliteli içerikler her zaman doktor web sitesinde öncelik olmalı. Profesyonel kişilerin ve uzmanların ele aldığı makalelerin, bilimsel açıdan desteklenen geçerli bilgilerin akıcı bir dille aktarıldığı web siteleri her zaman çok daha fazla ziyaretçi çekiyor.
  • SEO teknikleri mutlaka kullanılmalı. SEO uygulanabilen web yazılımları arama motorlarında ilk sıralara yükselmeyi sağlıyor.
  • Web sitesinde sınırsız sayfa oluşturabilmeli, sınırsız kategori ve alt kategoriler açabilmeli, soru cevaplar yardımıyla site ziyaretçileriyle iletişim kurulabilmeli.
  • Tıp her gün gelişiyor ve pek çok yeni tedavi yöntemi devreye giriyor. Bu nedenle web sitesinin güncellenebilir olması da oldukça önem kazanıyor.

Doktor Web Sitesi İçin Dijital Ajans Seçimi

Doktor web sitesi için web tasarım ajansı seçerken bazı kriterler göz önünde bulundurulmalı. En başta web tasarım ajansının referansları mutlaka kontrol edilmeli. Web sitesinin ne kadar günde tasarlanıp teslim edileceği ve ne kadara mal olacağı da önemli… Bunun yanında ajans ile kurulan sağlıklı iletişim de sürdürülebilir bir işbirliği için önem kazanıyor. Dijital ajans seçerken, ajansın tecrübesini, referanslarını, tasarım dilini ve iletişim yeteneğini göz önüne almayı unutmayın.

Art Group İnternet ve Reklam Hizmetleri olarak; Doktor Web Tasarım, Doktorlar için Sosyal Medya Yönetimi, Doktor Reklam Hizmetleri, Doktor Afiş Tasarımları, Doktor İnsert Tasarımları, Doktorlar İçin Video Çekimleri alanında profesyonel hizmet sunmaktayız.