E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Kurumsal SEO Avantajları Nelerdir?

Dijital pazarlama alanında en önemli konu, çalıştığınız markayı çok iyi anlamaktır. Markayı anlamak da çok iyi tanımakla başlar. Kurumsal Seo alanında potansiyel müşteriler için en önemli konu, markaya güven ortamı yaratılarak, çarpıcı ve akılda kalıcı bir imaja sahip olmaktır. Zaten bunlar olmadan ya da inşa edilmeden potansiyel müşterilerin markayı dijital ortamda yakalaması mümkün değildir.

Seo avantajları başında marka imajının yerleştirilmesi ve potansiyel müşteriler tarafından akılda kalıcı olarak kabul ettirilmesidir. Bunun için görselden slogana, içeriklerden sosyal medyaya kadar her alanın paralel ilerlemesi gerekir. Bakın aynı değil, paralel ilerleme diyoruz çünkü markanın bulunması gereken sosyal mecraların her birinde farklı içerik sunulması ve bu içeriklerde de anahtar kelimelere yer verilmesi önemlidir.

Neden anahtar kelime diyoruz, hemen anlatalım.

Arama motorlarında markanın da içinde bulunduğu alana yönelik bir arama yapıldığında, yani arama motorlarında marka ile ilgili anahtar kelimeler yazıldığında, açılan sayfada markanın rakiplerinin üst sıralarda çıkması marka imajı açısından eksi puan olacaktır. O zaman markaya ait anahtar kelimelerin doğru belirlenmesi ve bu anahtar kelimelere göre her alanda içerik üretilmesi gerekir. 

Sadece anahtar kelime belirleme ve yerleştirme değil, sıralama takibi, websitesi içinde olan uygulamaların yanısıra websitesi dışında yapılması gereken çalışmalar da bulunur. Tanıtım yazısı, reklam, backlinklerin de doğal bir görünümle düzenli olarak yapılıyor olması gerekecektir. İşte tam da bu nedenle Seo için uzmanlık gerektirir notunu düşmek gerekir. Zira inanın sadece bu çalışmaları yapmak da yetmeyecektir.

Kurumsal SEO Avantajları

Seo Düzenli Takip İster

Hergün yepyeni bir araçla ya da var olan araçlara eklenen yeni özelliklerle karşılaşıyoruz. Arama motorlarında belirli aralıklarla yapılan  algortima güncellemeleri ile tanışıyoruz. Dijital alanda yapılan çalışmaların da her yeniliğe uygun olarak takip edilmesi ve belki de yeni stratejilerle tekrar sunulması gerekir.

SEO çalışmalarının gerektirdiği iş yükünün diğer alanlarla kıyaslayınca çok daha fazla olduğu kesindir. Bu çalışmayı markanız adına çaılşacak profesyonel bir ekibe bırakmak daha mantıklı olacaktır. Sizin markanın güncel işlerini takip etmeniz gereken bir ortamda, bir de dijital pazarlama detayları ile sorumluluk almanız sizi zorlayacak ve profesyonel anlamda da iş çıkartamamaış olacaksınız. Diğer yanda rakipleriniz size fark atacak duruma gelecek. . Web sitenizin link yapısı, anahtar kelime seçimi, içeriklerin SEO’ya uygunluğu ve diğer bütün detayları analiz edilecek, bunun dışında websitenize verilecek backlinklerin kalitesini, kontrolünü ve de sürekliliğini takip edecek uzman bir ekip, sizi çok daha iyi yerlere çıkartacaktır.

 

Seo çalışmasının bir diğer zorluğu da, bu çalışmanın devamlı yapılması gerekliliğidir. Hergün yeni siteler, bloglar, hesaplar açılıyor. Rakipleriniz artıyor, olanlar da ilerliyor. Google tarafından yapılan algortima güncellesi, daha önceden yapılmış olan Seo çalışmalarının geçerliliğini yitirmesine bile neden olabilmektedir. Bu güncellemeleri takip etmek ve websitenizin yeni algoritmalarla uyumlu olarak çalışmasını sağlamak da ancak profesyonellerin işidir.

 

Seo çalışmaları işin uzmanı olmayan kişiler tarafındna yapılmaya çabalandığında, hem çok yönlü değerlendirme yapabilen geniş bakış açısına sahip bir ekip hizmeti alamazsanız, hem de bu durumdan marka olarak olumsuz  etkilenebilirsiniz.

Kendini Seo uzmanı olarak tanıtan ve markanızın adını çok kısa sürede üst sıraya çıkarmayı vaad eden kişiler, arama motorlarını hileli yollardan manipüle ederek, kısa vadede markanızı gerçekten üst sıraya taşırlar. Ancak arama motorları maalesef bu hileleri artık daha çabuk algılıyor ve  direk ceza olarak son sıralara atılır.

Bu yüzden doğru ve temiz bir de üstüne doğal görünen yöntemlerle “SEO Kurumsal”  hizmeti veren profesyonel ekiplerle çalışarak, kısa vadede elde edilecek fayda uğruna markanızın uzun vadede imajını feda etmemiş olacaksınız.

Kurumsal SEO ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için ART GROUP ile iletişime geçebilirsiniz.

2 Responses
  1. Yunus BEKDEMİR

    Kurumsal SEO konusunda oldukça başarılı işler yapmaktadırlar. Kurumumuz olarak sayelerinde 3 ay içerisinde istediğimiz konuma geldik.