E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Doktorlar İçin Web Tasarım

Bugün internet hayatımızın en önemli parçası… Web sitesi içinse tüm kurumlar ve markalar için bir olmazsa olmaz. Çünkü ürün ve hizmetlerin tanıtım ve satış faaliyetini web sitesi olmadan gerçekleştirmek pek mümkün değil. Doktorlar için Web tasarım da bu noktada önem taşıyor. Web siteleri bir satış ve tanıtım aracı olmanın yanında etkili bir iletişim aracı olarak da karşımıza çıkıyor.

 

“Doktorlar için Web Tasarım Neden Gereklidir?” diye soracak olursanız, hastalarla doğru ve etkili bir iletişim kurmak için artık web sitesine kesinlikle ihtiyaç duyuluyor. İnternetin yaygın kullanımı beraberinde bilgi kirliliğini de getirdiğinden, açık ve net bilgilerin yer aldığı, sağlık konularında önemli içeriklerin yer aldığı web siteleri her doktor için hem önemli hem de prestij kaynağı oluyor. Ancak bunu sağlamak için de web tasarımın püf noktalarını bilmek ya da bilen bir profesyonelden bu konuda destek almak gerekiyor.

 

Doktorlar İçin Web Tasarımın Püf Noktaları

Estetik, doğru ve etkili içeriklerin yer aldığı bir web sitesinin pek çok önemli avantajı var. Bu sayede hem hedef kitle web sitesinden daha efektif faydalanabiliyor hem de her geçen gün siteyi ziyaret eden kullanıcı sayısı artıyor. İşte bu nedenle web sitesinin ziyaretçileri sayfada tutacak, onların ilgisini ekecek nitelikte tasarlanması önem taşıyor.

Doktorlar için web tasarımın püf noktalarını sıralayacak olursak:

  • Web sayfa, kurumu dijital dünyaya hazırlamanın yanında müşterilerle de buluşturan önemli bir platform. Özellikle sağlık gibi karmaşık ve ciddi bilgilerin yer aldığı ve geniş kitleye hitap eden bir sayfanın tasarımında marka bilincinin de oluşturulması gerekiyor. Bu hem kurumsal karlılık olarak geri dönüyor hem de bilinirlik artıyor. 
  • Kurumların dijital platformlara taşınırken hem bazı trend ve teknikleri yakalıyor olması hem de uygun web yazılım ve eklentileri sağlıyor olması gerekiyor. Bu da doktorlar için web tasarım yaparken dijital dünyanın gerektirdiği tüm uygulamaların yapılması gerektiği anlamına geliyor. 
  • Web sitesi tasarımlarında uyulması gereken en zor konu sadelik… İçeriklerin kullanıcıların beklentilerine uygun şekilde geliştirilmesi, sade ve şık olması önemli… Bu sayede internet sayfasında çok daha rahat dolaşabilmek mümkün oluyor.
  • Web sitelerinin SEO’dan bağımsız düşünülemeyeceğini unutmayın. Üstelik SEO çalışmaları tek seferlik çalışmalar olarak da düşünülmemeli. İçerik ve çalışma anlamında düzenli olarak SEO çalışması yapan markalar yüzde 45 oranında daha karşı oluyorlar. 
  • Web tasarımlarının, düzenli hit ölçümlemelerine ihtiyacı var. Üstelik hangi sektör olduğunun da bir önemi yok. Doktorlar için web tasarımda da ölçümleme ile paylaşımlarınızın kitlenize hitap edip etmediğini, kitlenizin tercihlerini öğrenmeniz mümkün oluyor.

Doktorlar İçin Sosyal Medya Yönetimi ve Doktor Web Sitesi için iletişime geçebilirsiniz.