E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Hastane Web Tasarım

İnternetin insan hayatındaki önemi arttıkça pazarlama ve reklam faaliyetleri içerisinde dijital pazarlamanın önemi de gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Firmanın ya da bir markanın dijital pazarlamada yer edinebilmesi için kurumsal web sitesinin iyi bir şekilde hazırlanması ve sosyal medya yönetiminin de başarılı yapılması önem arz etmektedir.

Hastane web sitesi ise hastanenin kurumsal kimliğine uygun olacak şekilde yalın, hızlı ve kullanımı kolay olacak şekilde hazırlanmalıdır. Hastane web tasarımında en önemli kural hastanenin hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler ve yakınları için ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgilerin doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Hastane Web Sitesi Tasarım aşamalarında tarihçe, hastanede çalışan doktorlarla ilgili detaylı bilgi ve yöneticileri hakkında detaylı bilgi vermelidir. Ayrıca hastane web tasarım siteyi ziyaret eden kişiler tarafından ilgi çekici bulunacak şekilde dizayn edilmelidir.

Hastane Sosyal Medya Yönetimi

Hastane sosyal medya yönetimi ise hastanenin kurumsal kimliğine uygun olarak misyon ve vizyon politikalarını etkili bir şekilde anlatmalıdır. Hastane sosyal medya yönetiminde içeriklerin mevut hedef kitlenin ve potansiyel hedef kitlenin gözünde tanınırlığının sağlanması ve değerinin artmasını sağlayan içerikler paylaşılmalıdır. Buradaki amaç sosyal medya içeriklerinin ilgili çekici hazırlanması ve etkileşim almasının sağlanmasıdır.

 Etkili Bir Hastane Web Tasarımı için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  1. Stratejinin Önemi: İyi bir web sitesi tasarımının yapılabilmesi için hastaneyi ziyaret eden kişilerin genel bir profili çıkarılarak hedef kitlenin beğenileri ve talepleri ortaya çıkarılmalıdır. Ortaya çıkarılan veriler analiz edilerek web sitesi tüm ihtiyaçlara çözüm sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.
  1. Kullanım Kolaylığı: Başarılı bir web sitesi için siteyi ziyaret eden kişiler için kullanım kolaylığının sağlanması önem taşımaktadır. Tasarımda hastane logosu sitede sol üst tarafta olacak şekilde düzenlemelidir.
  1. Web Tasarım: Kurumsal web sitesinin tasarımı sade ve ilgi çekici olmalıdır. Site renkleri kurumsal renge uygun olacak şekilde seçilmeli ve tercih edilen diğer renkler de aynı kurumsal bütünlüğü korumalıdır.
  1. Yazılım: Hastane web tasarımı yazılımı SEO‘ ya (search engine optimization) uygun olacak şekilde hazırlanmalıdır. Böylece hastane web sitesi google, yandex, internet explorer gibi tüm arama motorlarında ilk sıralarda yer almalıdır.
  1. Sosyal Medya Yönetimi: Hastanenin bilinirliğinin ve imajının artması için sosyal medya yönetiminin düzenli ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Hastane Dijital Pr

Hedef kitle nezdinde marka değerinin artması için dijital pr büyük önem arz etmektedir. Dijital pr hedef kitlenin nezdinde olumlu etki edeceği için sonuçları da aynı şekilde olumlu olacaktır.

Hastane Dijital Medya

Hastane dijital medya süreçlerinin efektif bir şekilde kullanılabilmesi için iyi bir web sitesi haricinde tüm sosyal medya hesaplarının, sosyal medya ve google reklamları da dahil olamak üzere mailing ve sms çalışmalarının titiz bir şekilde devam ettirilmesi gerekmektedir. Google reklamları arama motorlarında üst sıralarda yer alınmasını sağlayarak hedef kitlenin ihtiyacı olduğu durumlarda reklamların hedef kitlenin karşına çıkması sağlanmaktadır.

Hastane Web Tasarım ve Hastane Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.