E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Hastane Sosyal Medya 

Sosyal medya kanallarının herkes tarafından kullanılmaya başlanmasıyla birlikte sosyal medya mecraları da marka bilinirliğinin ve değerinin artmasında büyük destek sağlamaktadır. Hastaneler için sosyal medya kanallarının kullanılması kaçınılmaz olmuştur.

Instagram, twitter, youtube ve linkedin de dahil olmak üzere birçok sosyal medya mecrasını kullanarak hedef kitle tarafından bilinirliğin ve değerinin artmasını sağlayan araçlara sosyal medya denmektedir. Sosyal medya nedir sorusunun en basit tanımı paylaşmaktır. Sosyal medya, kullanıcıların ürettiği içeriklerin paylaşıldığı çevrimiçi bir platformdur. Örneğin markalar ürününü anlatmak için bu mecrayı kullanırken belli bir yeteneği olan ya da iyi bir içerik üreticisi olan kişiler kısa zaman içerisinde kendilerini tanıtarak markalarına güç katabildikleri gibi kendi marka hikayelerini de yazmalarına da olanak sağlamaktadırlar.

Sosyal medya herkes tarafından kullanılan bir online platform olduğu için sosyal medya yönetimine hak ettiği değer birçok kişi tarafından verilmemektedir. Hastane Sosyal medya yönetimi doğru bir şekilde yapıldığında kendi marka hikayenizin kolayca ve hızlı bir şekilde yazılabildiği ender platformlar arasındadır.

Hastaneler için sosyal medya Yönetimi

Sosyal medya platformu her sektör tarafından doğru adımlarla uygulandığı takdirde istenilen hedefe ulaşabilme imkanını da sağlayan mecraların başında gelmektedir. Mevcut hedef kitlesine hizmet alanını anlatmak ve potansiyel hedef kitlesine doğru bir şekilde ulaşmanın sağlanması açısından en çok fayda görecek meslek dallarından birisi de doktorluk mesleğidir. Hastaneler için sosyal medya birçok açıdan avantajlı olsa da memnuniyetin sağlanamadığı durumlarda dezavantaja dönüşebilmektedir.

Sosyal medya ajansı

Markaların, firmaların ya da kişilerin bilinirliklerinin ve değerlerinin artmasının sağlanmasında profesyonel destek alınabilecek sosyal medya ajansının hizmetlerinden yararlanmak doğru adımlardan ilki olacaktır. Çünkü her alan ve her işte olduğu gibi sosyal medya yönetiminde başarılı olabilmek için istikrarlı ve düzenli bir sosyal medya yönetimi gerekmektedir.

Hastane Reklam Yönetimi

Doktorun bilinirliğinin arttırılmasının sağlanmasında Hastane reklam yönetiminin titizlikle yapılması gerekmektedir. Çünkü reklamı yapılacak doktorun kişiliğinin ve kabiliyetinin doğru bir şekilde anlatılması ve hedef kitle nezdinde pozitif yönde etki edilmesinin sağlanması için gerekli olan tüm adımlar uygulanmalıdır.

Hastaneler için Kurumsal İnstagram Yönetimi

Sosyal medya mecraları içerisinde en etkili kanallardan birisi instagram macerasıdır. Başarılı bir instagram profili için fotoğraf ve video içeriklerinden, metin kullanımlarına hatta kullanılması planlanan hastagh’lere kadar her adım doğru ve sürekli bir şekilde kullanılmalıdır. Hastaneler için Kurumsal İnstagram Yönetimi hizmet detaylarının hedef kitleye anlatılmasının sağlanmasında en doğru kanallardan birisidir. Ancak instagram yönetiminde dikkat edilmesi gereken ilk konu içerik paylaşımlarının ilgi çekici bir şekilde tasarlanmasının sağlanması olmalıdır. Bunun en önemli nedeni mevcut ve potansiyel hedef kitlenin ilgisini çekebilmek için diğer rakiplerden ayrışan içerikler üretilmelidir. Örneğin neyi, nasıl yaptığını anlatan bir doktor yerine danışanların kendi pozitif deneyimlerini anlatmalarını sağlamaları daha etkili olacaktır. Böylece potansiyel hedef kitle karar verme aşamasında muhakkak kendisi gibi danışanların görüşlerinden daha fazla etkilenecektir.

Hastane Web Tasarım, Doktor Sosyal Medya için tıklayınız.