E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Neden Seo Hizmeti Almalıyım?

Neden SEO Hizmeti Almalıyım sorusuna cevap arıyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), internet sitelerinin çeşitli arama motorlarında iyi performans göstermesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Yani seo hizmeti sayesinde web siteniz arama motorlarındaki sonuç sayfalarında (SERP) çok daha iyi sıralamalar elde eder, ulaşılabilirliği ve popülaritesi artar. SEO çalışmaları sayesinde web sitenizin performansı artırılabilir ve daha fazla ziyaretçiye erişebilir.

Site Trafiğinizi Artırabilirsiniz

Anahtar kelimenizle üst sıralarda bulunduğunuzda ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kullanıcılara daha fazla görünür olursunuz. Google üzerinden örnek verecek olursak, herhangi bir arama sorgusunda ilk sırada bulunan web sitesi, ortalama olarak %27,5 tıklama oranına sahip olur. Herhangi bir arama teriminde ilk sıralarda yer alıyorsanız, ilgili anahtar kelime yüz katı arandığında, istatiksel açıdan 27-28 ziyaretçi sahibi olacağınız anlamına gelir. Üst sıralardan düştükçe bu sayı belli ölçüde düşmeye devam eder.

Görünürlüğünüz Artar

Ürün veya hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer aldığınızda, markanız ilgili müşterilere daha çok görünür olur. İstatistiklere göre ise kullanıcıların herhangi bir markayı hatırlaması için önceden 5 ila 7 defa görmüş olması gerekiyor.

Güvenilirlik

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan internet siteleri daha güvenilir olarak görünüyor. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların %98’i çoğunlukla ilk sayfada yer alan markayı tercih ediyor. Artık kullanıcıların birçoğu arama motorlarını kullanıyor ve siteniz ile ilgili aramalarda üst sıralarda bulunuyorsanız markanız veya hizmetiniz, kullanıcılar tarafından daha güvenilir bulunuyor.

Kaliteli Trafik

Kullanıcıların birçoğu herhangi bir ürün veya hizmeti almadan önce mutlaka internet üzerinden bilgi almak istiyor. Seo hizmeti aldığınızda, web sitenizde bulunan her sayfa potansiyel kitleniz için bir giriş adresi oluyor. Bu da; doğru Seo stratejisinin, müşterilerinizin satın alma döngüsünün bir noktasında size ulaşmasını sağlıyor demektir.

Neden SEO Hizmeti Almalıyım

Geleceğe Yatırım

Seo ile ilgili kısa bir araştırma yaptığımızda, birçok sürecinin bulunduğunu ve sonuçlarını görmenin biraz zaman alacağını görürüz. Seo uzun vadeli bir yatırım aracıdır ve birbirinden bağımsız olan birçok süreçten oluşur. Seo çalışmalarıyla yapılan iyileştirmelerin arama sonuçlarında etkili olması ortalama 3 – 6 ay arasında gelişir. Bu süreçler doğru yönetildiğinde ilerideki süreçlerde ücretsiz olarak trafik kaynağına sahip olursunuz.

Rakipleriniz Kullanıyor

Sektör ile ilgili anahtar kelimeler ile alakalı aramalar yaptığınızda sonuçlarda bazı belirli sitelerin yer aldığını görürsünüz, bu da rakiplerinizin seo çalışmalarına önem verdiği anlamına gelir. İşletmenizi daha da büyütmek ve kullanıcılara daha görünür olmayı istiyorsanız, seo hizmetine mutlaka yatırım yapmanız gerekir.

Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi

İnternet kullanıcıları web sitelerini ziyaret ettiğinde, olumlu bir deneyime sahip olmak ve aranılan içeriklere kolay bir şekilde ulaşmak ister. Başarılı bir Seo çalışması, gelişmiş kullanıcı deneyiminin ve genel kullanılabilirliğin odak noktasıdır. Yine Google üzerinden örnek verecek olursak; Google kullanıcılara iyi bir internet sitesi deneyimi sunan web sayfalarını sıralamada daha üstlere taşır.

 Seo hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.