E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

SEO Optimizasyon Nedir?

SEO Optimizasyon Nedir, Seo Paketleri, SEO Çalışmaları ve daha fazlası için iletişime geçebilirsiniz.

SEO, İngilizce “ Search Engine Optimizationkelime grubunun kısaltılmış halidir. Türkçesi ise “Arama Motoru Optimizasyonu“dur. SEO optimizasyon, bünyesindeki bazı kriterler ile kullandığı algoritmalar sayesinde bir web sitesinin analiz edilmesi, sitenin uygunluğunun ölçülmesi ve bunlar sonucunda o sitenin, arama motorunda hangi sırada yer alacağının incelendiği bir sistemdir. SEO değerini arttırmak web sitenizi daha üst sıralara taşıyıp, web sitenizin daha çok ziyaret edilmesini sağlayarak sizi daha geniş kitlelere ulaştıracaktır. Bu doğrultuda arama motorları tarafından algoritma kullanılarak yapılacak analizlerde anahtar kelimeler, meta etiketler ve dahili bağlantılar başlıca kriterlerdir.

Anahtar Kelimeler

Web sitenizde ürettiğiniz içeriğe uygun anahtar kelimeler seçmeniz site ziyaretlerinizi arttıracaktır. En doğru anahtar kelime bulmanın temel yolu metinle ilgili kendi bulduğunuz anahtar kelimeleri arama motoruna yazmak ve altta çıkan sonuçlardan insanların bu konu hakkında en çok neleri arattığına bakmak olacaktır. Hedef kitlenizin soruları, öğrenmek istedikleri en nihai hedefiniz olmalıdır. Anahtar kelimelerinizin uygunluğunu sorgulayabileceğiniz bazı web siteleri de mevcuttur. Bu web siteleri sayesinde anahtar kelimelerinizin uygunluğu, bu kelimelerin kaç kişi tarafından aratıldığı, anahtar kelimenizin zorluk derecesi, anahtar kelimenizin ortalama içerik performansı gibi verilere ulaşabilirsiniz. Bu web sitelerden yardım alarak da doğru anahtar kelime tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Meta Etiketler

Meta etiketler arama motorlarına web sitesi hakkında bilgi veren kısımdır. Arama motorlarının gün geçtikçe geliştirdikleri algoritmaları sayesinde meta etiketlere eskisi kadar ihtiyaç duyulmamaktadır fakat yine de bir web sitesinde mutlaka bulunmalıdır.

Dahili Bağlantılar

Web sitenizde bulunan içeriklerin birbirleri arasındaki alakayı kurmak ve içeriklerin değerini belirlemek için arama motorları dahili bağlantıları kullanır. Birbiriyle alakalı içerikler ürettiğinizde de web sitenizde doğal bir dahili bağlantı kurmuş olursunuz. Genel bir konuda bilgi vermiş olduğunuz bir içeriğe o konunun biraz daha özelleştirilmiş halinin ya da o konuyla ilgili başka bir mevzuyu ele aldığınız bir başka içeriğinizin dahili bağlantısını koymak arama motoru optimizasyonunuzu olumlu yönde etkileyecektir ve üst sıralara çıkma şansınızı arttıracaktır. Yani Seo değeriniz artacaktır.

SEO Optimizasyon Nedir

SEO Optimizasyon Neden Önemlidir?

Günümüz internet ortamında herhangi bir konu ile ilgili üretilmiş onlarca içeriğe ulaşmak artık çok kolaydır. Aynı konular hakkında üretilmiş içerikler aşağı yukarı birbirine benzese de kimisi daha fazla ön plandadır. Bir konuyla ilgili kavramlar arama motoruna yazıldığında karşımıza çıkan ilk beş site ön planda olanlardandır. Bu sitelerin ön planda olmalarının sebebi optimizasyon kriterlerine uygun olmalarıdır. Optimizasyon kriterlerine uygunluk zahmetli bir iş olsa da özenerek, dikkatli bir şekilde yapıldığı takdirde web sitenizi arama motorlarında en üstlere çıkarmaya yarar. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması ise sitenizin daha fazla ziyaret alması demektir. Bu şekilde daha fazla insana ulaşabilir ve web sitenizi daha değerli hale getirebilirsiniz.

Seo Optimizasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak ve SEO paketlerimizden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

1 Response
  1. […] SEO kuralları, web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için mutlaka uymanız gereken bir kuraldır. Bu kuralların ana maddesi anahtar kelimeleri doğru kullanmaktır. Anahtar kelime kullanmak yazınızı ilgi çekici kılar ve daha çok ziyaretçiye ulaşmasına olanak sağlar; fakat çok fazla yerde anahtar kelimeye yer vermek yazınızın sürekli kendini tekrar etmesine ve ziyaretçinin içerikten bıkmasına sebep olur. Anahtar kelimeleri doğru yerlerde ve aşırıya kaçmadan kullanmalısınız. […]