E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Seo Çalısması Nasıl Yapılır?

SEO Nedir , SEO Çalışması Nasıl Yapılır , İç Seo Teknikleri Nelerdir , Dış Seo Teknikleri Nelerdir ? Seo Fiyatları ve daha fazlası için Art Group ile iletişime geçebilirsiniz.

SEO çalışması çok kapsamlı bir iş olup aynı zamanda da uzman ve güncel durumunu takip eden SEO uzmanları veya danışmanları tarafından yapılmaktadır. SEO olarak adlandırdığımız çalışma bir web sitesini Google arama motoru başta olmak üzere diğer arama motorlarının belirlediği kriterlere en benzer hale getirme işlemi olmaktadır. SEO çalışması yapılmadan önce ilk olarak anahtar kelimeler belirlenir ve o anahtar kelimelerde web sitesi arama motorlarında en üst sıralara çıkarılmaya çalışılır. Bundan anlayacağımız üzere SEO hizmeti bir rekabet ortamında en üst sıralara çıkma işlemidir. SEO çalışması iki çeşitli yoldan yapılmaktadır. Biri iç SEO çalışması diğeri ise dış SEO çalışması yapılarak web siteleri arama motorlarında en tepeye çıkarılmaya çalışılır.

İç SEO Çalışması

İç SEO demek web sitenin içerisine yapılan dokunuşlar ile arama motorlarının kriterlerine en uygun hale getirme işlemidir. İç SEO çalışması yapılırken en önemli faktör web sitesinin kullanmakta olduğu yazılım olmaktadır. Yazılımın SEO dostu bir yazılım olması gerekmektedir. SEO dostu bir yazılıma web siteniz sahip değil ise bu sizi rakiplerinize kıyasla geriye düşürecektir. Kaliteli ve SEO dostu bir yazılıma sahipseniz web sitenize SEO çalışması yapılacağında veya ileride yapılması planlanıyor ise bu işlemler daha kolay olacaktır.

İç SEO çalışmasında en çok e ticaret siteleri rekabet göstermektedir. Web sitesine entegre bazı modüller, kampanyalar sizi çok daha üst sıralara çıkaracaktır. Ayrıca iç SEO çalışmalarında doğru bir strateji izlemek oldukça önemli olmaktadır. İlk olarak öyle bir anahtar kelime seçmelisiniz ki hem hedef kitlenize uygun hem de rekabetin az olduğu bir anahtar kelime seçmelisiniz. Örnek olarak bilgisayar kelimesinde üst sıralara çıkmak oldukça zordur fakat siz bunu şehrinizin veya semtinizin adını girerek örnek olarak Sultanbeyli bilgisayar parçaları gibi kelimeler sizi oldukça yukarı taşıyacaktır. Çünkü rekabet azdır ve ne kadar az rakibiniz var ise yukarılara çıkmak o kadar kolay olacaktır.

İç SEO çalışmasında dikkat edilmesi gerekilen bir diğer husus da özgün ve anahtar kelime spamı olmayan makaleler olmalıdır. Bunun için düzgün bir makale yazarına ve bu işlemleri yönetecek, iyi bir strateji izleyecek SEO uzmanına ihtiyacınız vardır.

Dış SEO Çalışması

Dış SEO çalışması olarak adlandırdığımız işlem ise genellikle iç SEO çalışması tamamlanmış veya iyi bir yere gelinmiş olan web sitelerine yapılmaktadır. Dış SEO çalışması tamamen web sitesinin dışına yaptığınız müdahalelerdir. Kısacası diğer web siteleri tarafından ne kadar çok bahsedilirseniz bunu Google ve diğer arama motorları algılar. Bu sayede sizin web siteniz sevilen, güvenilir ve sorunsuz bir web sitesi olarak arama motorlarına gözükmektedir. Dış SEO çalışmaları da sosyal medya uzmanları veya dış SEO uzmanları tarafından yönetilebilmektedir. Dış SEO çalışmalarında spam yapmadan diğer web sitelerine reklam gibi hamleler işe yarayabilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.