E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Seo Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır sorusuna en doğru cevabı bulmak için bizimle iletişime geçebilir siniz. SEO Uygumlu E Ticaret Sitesi, Seo Kurumsalsite konularında en uygun fiyat seçeneklerimizden yararlanın.

SEO Nedir?

SEO İngilizce ’de Search Engine Optimization’ın açılımıdır. Türkçe ’de ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani Seo’nun amacı sahip olduğunuz web sitenizin arama motorlarında ücretsiz olarak üst sıralarda çıkması işlemidir. Buradaki optimizasyon işleminin temelinde sitenizin bazı kriterler doğrultusunda analiz edilip, uygunluğuna göre belli bir sıraya konulması vardır.

Başarılı Bir SEO İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle hedef kitlesinin belirlenmesi, hitap edeceğiniz kişilerin ilgi alanlarına ulaşmanız oldukça önemlidir. Ziyaretçiye dost olmalıdır. Özgün, zengin ve doğal bir anlatımın olması gerekmektedir. Bunların yanında bir de arama motorlarının yapısına uygun bir yapıda olmalıdır. Arama motorları algoritma yöntemiyle internette bulunan her siteyi analiz eder ve sıralar. Bu algoritmaya uygun tekniklerle kurulan bir site daha yararlı olacaktır. Anahtar kelimeler, meta etiketler ve bağlantılar arama motorları tarafından yapılan analizde başlıca kriterlerdir.

 SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır

 Seo uyumlu bir site yapmanın başlıca kuralları vardır.

 *Arama Motorları İçin Doğru Kelime Seçimi

Bu kısımda kurmayı hedeflediğimiz sitenin içeriği ve hedef kitlemiz önem taşır. Sitemizi ne üzerine kurmak istiyorsak o alanı çağrıştıracak kelime seçimleri yapmak ve o kelimeleri site başlığı ve alt başlıklarda doğru şekilde kullanmak önemlidir. Doğru anahtar kelimeleri bulmak konusunda yardımcı olan bazı siteler mevcuttur. Bunlardan en bilindiği Google Adwords’tur. Bu site bulduğunuz anahtar kelimelerin daha önce kaç kişi tarafından aratıldığını görmeyi sağlar. Aratan insan sayısının fazla olduğu kelimeleri kullanmak, sitenizi bir o kadar fazla insanın ziyaret etmesini de mümkün kılar.

*Site Başlıkları ve Alt Başlık Etiketleri

Seo dilinde title ve header olarak bilinen site başlığı ve alt başlık etiketleri sayfaya olan etkileşim için önemli bir husustur. Site başlığı tek bir aramaya hedeflenip olabildiğince kısa tutulmalıdır. Alt başlıkların ise birden fazla olması daha uygundur. H1 olarak adlandırdığımız birinci alt başlık en önemli alt başlık olup, içinde anahtar kelimeleri geçirmelidir. Ayrıca ilk paragrafında anahtar kelimelerin geçmesi de oldukça önemlidir. Sayfanın en başında ve yalnızca bir kez kullanılmalıdır.

*Sayfanın İçeriği

Sayfanın içeriği her şeyden önce anahtar kelimelerle uyumlu olmalıdır. Bilgilendirici ve kelime kalabalıklarından uzak olması önemlidir. En önemli husus ise tamamen özgün ve bir yerden kopyalanmamış olmasıdır. Kopyalanmış bir içerik tespit edildiği zaman bu sitenizin puanının düşürülmesine sebep olur. Ayrıca içerikte çeşitli resimlerin kullanılması metne canlılık katacaktır.

*Devamlı Test Etme

Sitenizi kurduktan ve içerik paylaşımlarınızı yapmaya başladıktan sonra siteniz düzenli olarak testlerden geçirilmelidir. Bu yapılan hataları görmenizi ve bu doğrultuda iyileştirme çalışmaları yapmanızı sağlayacağı için sitenizi başarıya daha da kolay taşıyacaktır. Bu test işlemi için Google PageSpeed Tools ve Google Search Console gibi Google tarafından geliştirilmiş sistemler bulunmaktadır. Sitenizin performansını devamlı olarak ölçmek sitenizin optimizasyon işlemini kolaylaştıracaktır.

Seo Uyumlu Site için Art Digital Agency olarak sizlere destek olmaktayız.