E-mail : info@artgroup.com.tr Gsm : +90 535 954 78 22

Seo Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir , Seo Ajansı, Seo Firması, Seo Hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ticari veya kurumsal bir İnternet sitesi için dijital hizmetleri veren şirkettir. İlk amacı SEO geliştirmeleri üzerinedir. Her şirketin bir SEO çalışanını istihdam etmek için yeterli bütçesi olamayabilir. Ayrıca bu çalışanın yapacağı çalışmaların denetlenmesi ve değerlendirilmesi için SEO alanında uzman birine ihtiyaç duyulabilir. ​​​​​​

 SEO NEDİR?

SEO çalışması, kişileri, kurumların veya E Ticaret Sitelerinin  Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan çalışmalara verilen genel isimdir.

SEO AJANSI NASIL SEÇİLİR?

Web siteniz için başarılı bir SEO ajansı seçmek en önemli süreçtir. SEO, kazanımı yakın zamanda veya uzun vadede ortaya çıkan bir pazarlama yöntemidir. Bu nedenle çalıştığınız ajansın sizin için doğru bir tercih olup olmadığını anlamanız birkaç ay sürebilir. Bundan dolayı başarısız bir ajans seçmeniz durumunda birkaç ayınız boşa gidebilir.

 

Ancak aşağıdaki tavsiyelere uymanız halinde iyi bir ajans seçme olasılığınız artacaktır.

 

 1.REFERANSLAR

Her alanda olduğu gibi SEO ajansları sizin önünüze referans koyarlar. Referansların dikkatle değerlendirmesini yapmanız gerek. Bir SEO ajansı ile görüşürken size sundukları referanslara detaylı bir şekilde göz atmanızın size faydası olacaktır.

 2.ÖN BİLGİ

Web sitenizi emanet edeceğiniz ajans, elbette işine karışmanıza ihtiyaç olmadan işini yerine getirecektir. Ancak web sitenizde yapılması planlanan çalışmalar hakkında genel bir bilgiye sahip olmanız gerekecektir. Ajansın hizmetlerinin nasıl ve ne kadar zamanda işinize yarayacağını öğrenin. Özel talepleriniz varsa da ajansınıza iletebilirsiniz. Bu durumda çalışmaların istediğiniz gibi olması adına doğru bir yol izlemiş olursunuz.

3.RAPORLAR

Yatırım yaptığınız işin gidişatı ile alakalı haliyle bilgi almak istersiniz. Çalıştığınız ajans sizin için düzenli bir raporlama yapacaktır. SEO yatırımında ayda her gün rapor almanıza ihtiyaç yoktur. Ayda birkaç kez sıralama ve istikrar raporu almanız yeterli olacaktır. Bundan dolayı rapor sayısı değil, raporun içeriği daha önemlidir.

4.YATIRIMIN SAĞLIĞI

Yatırım getirisi her yatırımda olduğu gibi dijital pazarlamada da en önemli ölçüttür. SEO yatırımı orta ve uzun vadede kazanç getirisi olarak en yüksek dijital pazarlama yöntemidir. SEO ile markanızın adı arama motorunda en yükseğe çıkar ve markanız orada bulunduğu müddetçe hem itibarı artacaktır hem de yatırımınız uzun vadede yaşayabilecektir.

Yatırımınızın getirisi hakkında da fikir sahibi olmanız ve SEO paketleri ile çalışmanız gerekir.

 SEO AJANSLARI İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

  • Kurumsal bir ajans çoğu zaman tek bir uzmandan daha güvenilirdir.
  • Ajansın bol seçenekli SEO paketleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz.
  • SEO ajansları bünyesinde birçok uzman çalışmaktadır. Ajansla çalışmak, tek bir uzmanla çalışmanızdan daha faydalı olacaktır. Alan konusunda birçok fikre ulaşabilirsiniz bundan dolayı.
  • Ajanslardaki uzmanlar çok sayıda müşteriye hizmet verdikleri için kadrolu tek bir uzmandan daha tecrübelidirler.
  • Periyodik raporlamalar ile düzenli ve şeffaf şekilde süreci takip edebilirsiniz.
  • Ajansın uzmanlık alanı ve hizmet aralığı tek bir uzmanınkinden daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Ajansın kapsamlı hizmetlerinden daha avantajlı, daha çabuk ve daha iyi fiyatlar ile faydalanabilirsiniz.

​​​​

SEO ile ilgili randevu ve sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.